Burnsovy otcovské lapálie

  • Caddyshack – film s Rodney Dangerfieldem, ve kterém se chová jako hulvát a uráží a pomlouvá všechny lidi kolem sebe – jako Larry Burns. Na konci filmu pak všichni tancují na melodii ‚Anyway You Want It‘ od skupiny Journey, jako v dnešní epizodě.
  • Stover at Yale – kniha z roku 1912 od Owena Johnsona, jejíž hlavním hrdinou je Yaleský student, Dink Stover, parodovaný v osobě Burnsova spolubydlícího z koleje.
  • Death of a Salesman – divadelní hra Arthura Millera, ze které pochází replika „You can’t eat the orange and throw the peel away! A man is not a piece of fruit!“ („Nemůžeš si jen pochutnat na pomeranči a šlupku prostě zahodit! Člověk není kus ovoce!“), kterou recituje herec v Montyho soukromém divadle.
  • Friends – Monty Burns a Lily Bancroftová provozovali sex v etnografickém muzeu, stejně jako Rachel a Ross.
  • Atentát na JFK – Homer a Larry se schovávají v prázdném kině, stejně jako Lee Harvey Oswald.
  • Jimmy Hollywood – film s Joem Pescim, jehož finále se také odehrává v prázdném kině, ve kterém je Pesci obklíčen policií a představuje si, že se policii vzdá a bude zastřelen – podobně jako Homer v počítačové simulaci na ‚Channel 6 News‘.
  • Gone With The Wind – Burnsova replika „I took Lily to the local cinematorium, where our passions were inflamed by Clark Gable’s reckless use of the word ‚Damn‘. („Pozval jsem Lily do místního biografu, kde naše vášně rozdmýchal Clark Gable se svým rozpustilým užitím slova ‚zatraceně'“.) naráží na slavnou větu Rhetta Butlera, který když v závěru filmu (znovu) opouští Scarlett, řekne „Frankly, my dear, I don’t give a damn.“, což byla ve čtyřicátých letech velice kontroverzní věta… BTW: ‚Gone With The Wind‘ se do kin dostal až v roce 1940 a Monty na něj tedy nemohl jít do New Havenského uniplexu už v roce 1939…
  • Merrimac – slavná bitevní loď z americké občanské války, na kterou naráží Larry Burns když si dělá legraci z admirála Carstairse. Merrimac byla první pancéřovaná loď Jihu, proti níž stála na straně Severu loď Monitor, a obě spolu svedly bitvu v roce 1862… pamatujete na to úžasný kvarteto o historii námořních válek? 🙂
  • Olympia Dukakis a Bo Derek – dvě relativně známé a relativně neúspěšné hollywoodské herečky, které spolu Simpsonovští scénáristé nechali hrát ve filmu ‚Too Many Grandmas!‘. Olympia Dukakisová je příbuzná prezidentského kandidáta za demokratickou stranu v osmdesátých letech, Michaela Dukakise a Bo Dereková má na svém kontě jedinou slavnou roli a to ve filmu ‚Ten‘ s Dudleym Moorem. (BTW: Myslíte, že ‚Too Many Grandmas!‘ bude ještě horší než ‚Honk If You’re Horny‘ s Pauly Shorem a Faye Dunawayovou z epizody 3F05 (King-Size Homer))?
  • Yale International Airport – scéna, ve které přijímací komise z Yaleu navrhuje panu Burnsovi, že za přijetí Larryho by musel postavit mezinárodní letiště, které by Yale _skutečně_ potřeboval, naráží na známou přezíravost a přehnaně vysoké mínění, které o sobě Yale má. New Haven (ve kterém Yale leží) je totiž malé město se 130.000 obyvateli a v okruhu dvou hodin jízdy autem se nachází mezinárodní letiště v Newarku, letiště v Hartfordu a JFK International Airport. Mimoto se východně od New Havenu nachází malé letiště v Tweedu, které jeho potřebám stačí beze zbytku – přesto se nedávno velice vážně uvažovalo o tom, že se z něj udělá velké mezinárodní letiště…

Autorem článku je Kotwak z webu Kinofil.cz - obsah článku byl vytvořen mezi roky 1999 a 2000.
|