Poslední šance Leváka Boba

Docela zajímavá epizoda (ostatně jako každá s Levákem Bobem), i když z ní mám trochu smíšené pocity – řada dobrých situačních gagů (Milhouse v F-15ce – já jsem říkal že z toho chlapce je čím dál tím větší magor), obě dědečkova vystoupení (obzvlášť to s výtahem) nebo dramatická scéna s Bartovými spoďáry. Na druhou stranu příběh se moc nerozvinul, větší část děje se odehrála v prvním dějství a pak tempo poněkud polevilo, i když Krusty a jeho profesor Kanystr a závěrečná reinkarnace „dědeček jako kapitán Amerika“ rozhodně stála za vidění – nehledě na standardně vynikajícího šerifa Wigguma…

Jedna spíš podivná záležitost se váže ke scéně v níž se vězňové dívají na televizi, ve které Krusty myje podlahu s Levákem Melem a říká k tomu: „This is the way we mop the floor, mop the floor…“. Den před premiérou této epizody se totiž ve Státech odhalil jeden případ týrání dítěte, kdy se mexická chůva přiznala že s ním mimo jiné vytírala podlahu (používala jeho hlavu jako mop). Což je sice smutné, ale Simpsonovi s tím nemají nic společného, přesto se našli takoví lidé (a dokonce i mezi Simpsonovskými fanoušky, u kterých by se dala předpokládat jistá dávka inteligence), kteří se rozčilovali nad nemorálností tohoto kratičkého záběru – co že to o sobě Američané tak rádi říkají? „Land of the free, home of the brave…“?

Episode title:
– „Sideshow Bob’s Last Gleaming“ (Poslední šance Leváka Boba).

Blackboard gag:
– „Wedgies are unhealthy for children and other living things“ (Pro děti a ostatní živé bytosti jsou podpatky nezdravé).
– Parodie na protiválečný slogan ze šedesátých let, ve kterém místo „wedgies“ bylo „nuclear war“.
– Mimo to „wedgie“ není podpatek ale oblíbený vtípek, kdy se někomu strčí ruka za opasek, chytne se okraj spodek/trenýrek a rychle a silně se vytáhne co nejvíc nahoru, což je pro oběť (obzvláště mužskou) velmi bolestivé. (díl za tento tip patří Fuxoftovi)

Couch gag:
– Gauč je ze škeblí, místo televize je bedna s pokladem a všechno je pod mořem.

Special Guest Voices:
– R. Lee Ermey (plukovník Leslie „Hap“ Hapablap)
– Kelsey Grammer (Levák Bob)

Autorem článku je Kotwak z webu Kinofil.cz - obsah článku byl vytvořen mezi roky 1999 a 2000.
|