Speciální čarodějnický díl VII


Mno… řekněme si to na rovinu: tohle byl zatím ten nejhorší Halloweenský speciál v celé historii OFF. Ani jeden z dílů ničím nevynikal, až na malé výjimky žádné zapamatovatelné hlášky, velice málo „movie references“ (jenom si vzpomeňte na minulý speciál (3F04)), a co je nejhorší, skoro žádná zábava. Zasmál jsem se asi tak jednou nebo dvakrát v každém díle, což je po minulé IMHO naprosto skvělé epizodě dost velké zklamání. Přitom zápletky byly celkem dobré, s velkým potenciálem pro kvalitní gagy, ale rozjezd vždycky zabral spoustu času (a přitom na každý díl je pouhých sedm minut), a pak tady najednou byl velice uspěchaný a náhlý konec – obzvlášť markantní to bylo u druhého dílu.

Takže to vezměme postupně: ‚The Thing and I‘ – naprosto průměrné, jediné dobré momenty byly vtip s vázami, Hugův kryso-holub a Dlahova hláška o vidlácích jako synech země. ‚The Genesis Tub‘ – asi nejhorší ze všech tří (tj. ze všech Halloweenských dílů vůbec), skoro žádné dobré hlášky (až na Martinovo ukulele) a navíc nebyl ani trochu strašidelný (It’s the Treehouse of _Horrors_ after all, isn’t it?). ‚Citizen Kang‘ – zřejmě nejlepší díl, zvláště díky Homerovi, i když je zde opět spousta nevyužitých možností k parodování Clintona a Dolea, takže i co se týče politické satiry, už jsme viděli lepší díly…

Episode title:
– „Treehouse of Horror VII“ (Speciální čarodějnický díl).

Opening:
– Homer se pokouší zapálit svíčku ve vydlabané dýni („jack-o-lantern“), ovšem dýně okamžitě vzplane a oheň přeskočí i na Homera. Ten začne běhat sem a tam a šíleně křičet – mezitím se na obrazovce objeví nápis „The Simpsons Halloween Special VII“.

Blackboard gag:
– Žádný.

Couch gag:
– Na gauči sedí Smrtka, OFF se postupně blíží ke gauči a všichni padnou na zem mrtví

Special Guest Voice:
– Phil Hartman (Bill Clin-Ton)

Autorem článku je Kotwak z webu Kinofil.cz - obsah článku byl vytvořen mezi roky 1999 a 2000.
|