Vlastimil Bedrna

Vlastimil Bedrna (* 8. února 1929 Praha – 7. březen 2018) byl český herec.

Po maturitě se zapsal na dvě školy, byl přijat nakonec na DAMU, kterou v roce 1952 úspěšně ukončil.Poté byl přijat do Divadla S. K. Neumanna, následovalo krátké působení v Mladé Boleslavi, rok vojny v Armádním uměleckém souboru (AUS) a návrat do Mladé Boleslavi. Jeho ročníkový spolužák z DAMU, Darek Vostřel, jej oslovil s nabídkou angažmá a Bedrna se tak stal jedním ze zakládajících členů divadla Rokoko. Zde pak působil společně s Darkem Vostřelem a Jiřím Šaškem jako herec a mim a to až do zrušení divadla v roce 1972.Poté hrál dlouhou dobu v Divadle Na zábradlí, kde účinkoval téměř ve všech hrách, režírovaných Evaldem Schormem. Od roku 1995 působil v Divadle pod Palmovkou.

Jeho druhou manželkou, se kterou se seznámil při působení v Rokoku, byla od roku 1972 Laďka Kozderková. V roce 1976 se jim narodila dcera Vlastimila. Byl přítelem manželky Miloše Kopeckého Jany Kopecké.

Pro televizi daboval postavu Homera Simpsona v kresleném seriálu Simpsonovi (1. – 12. řada), v čemž nebyl schopen po mozkové mrtvici (2005) pokračovat, poté ho nahradil Vlastimil Zavřel.


Detaily o článku Vlastimil Bedrna





|

Více z Simpsonovi.Blog